Často kladené otázky, mýty a fakta o cvičení břicha

Web se nám pomalu rozrůstá a ne každý má čas, nebo dokonce chuť, pročítat velké množství článků, aby nalezl odpověd na svou otázku. Proto jsem vytvořil tuto sekci, kde budu odpovídat na nejčastější otázky a bořit mýty, které se týkají tréninku břicha.

1. Zhubnu na břichu cvičením břicha?

Nejjednodušší odpověď je – NE.
To, že jsou některé svaly zapojené do tréninku nemá vůbec žádnou souvislost s tím, odkud si berou energii pro svou činnost. Berou si ji z celého těla, takže cvičením na břicho skutečně za správných podmínek (správné podmínky ja délka tréninku, intenzita… tuky rozohodně nezačnou mizet minutu po začátku pohybové aktivity) začnete přeměňovat tuk na energii, ale ze všech oblastí vašeho těla, ne jenom z břicha. Pokud Vás tedy trápí tukový polštář na břiše, je nejlepším možným řešením komplexní trénink celého těla, při kterém budete naráz měnit tuky na energie budovat svalovou hmotu Tato nově vybudovaná svalová hmota bude nadále zvyšovat rychlost, jakou budete tuky měnit na energii. Pokud nechcete zvyšovat radikálně množství svalové hmoty v těle, je pro Vás dobrým řešením nějaká aerobní aktivita (kardio trénink), nebo kombinace obojího. To je společně s NAPROSTO ZÁSADNÍ změnou stravovacích návyků nejrychlejší cestou, jak se zbavit tuku na břiše.

 

2. Jsou sed-lehy dobrým cvikem na břicho?

Odpověď je opět – NE. U tohoto cviku zapojujete primárně úplně jiné než břišní svaly, existují jiné, bezpečnější a účinnější cviky než klasické sedy-lehy. Právě osvěta v této oblasti namířená i na naprosté začátečníky byl důvod vzniku tohoto webu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Go to Top