Dnešní příspěvek, který se věnuje cvikům na břicho, je určen spíše mužům, protože nám nepůjde o dosažení plochého břicha, ale o dosažení břicha, na kterém bude jasně vidět velké množství svalové hmoty a zformování z angličtiny velmi známého six packu. Six pack znamená v angličtině balení šesti kusů, nejčastěji se jedná o karton šesti lahví nebo plechovek. Proč se tento termín začal používat i pro břišní svaly, které mají právě šest (u nejlepších borců ale i osm!) jasně viditelných vrcholků, je tak myslím zcela zjevné.

Možná Vás to překvapí, ale je pravdou, že břišní svaly patří mezi nejvíce populární skupinu svalů a proto jsou také cviky na břicho tolik vyhledávané. Každý chce mít krásné a svalné břicho, ale je nutné si zde také přiznat, že zdaleka ne každý, kdo posiluje, se cvikům na břicho dostatečně věnuje. Je to docela pochopitelné, při cvičení na břicho nemůžete lámat rekordy ve zdvižených kilogramech, navíc je trénink na břicho velice tvrdý a bolestivý. Pokud však toužíte po krásných a velkých břišních svalech, musíte tyto tvrdé cviky na břicho provádět. Je však důležité vědět jak na to.

Jestli si myslíte, že velkých a výrazných břišních svalů dosáhnete tisíci opakováními notoricky známých cviků na břicho, pak jste na velkém omylu. Naštěstí jste našli ten správný web a čtete ten správný článek, takže již za pár minut budete vědět, jak získat mohutné břišní svalstvo a oslnit perfektním six packem.

První krok je důležitý hlavně pro ty, kdo mají problémy s nadváhou a hlavně mají na břichu vrstvu tuku. Často má takový problém dokonce i člověk, který je jinak celkem hubený. Na takové lidi je obzvláště smutný pohled. Pokud chcete mít krásné, výrazné a vyrýsované břišní svaly, musíte prostě naprosto jednoznačně zničit tuk v této oblasti uložené. To rozhodně není vždy jednoduché, ale pokud má člověk pevnou vůli, dokáže naprosto cokoliv. Toto je spojené s jedním obrovským omylem, které panuje mezi laickou veřejností v oblasti ničení uloženého tuku. Není pravda, že je možné cvičením odbourat tuk na nějaké určité tělesné partii. To je prostě nemožné, jedině operace toho může dosáhnout. Jestliže chcete zmenšit své břicho tím, že shodíte tuk, budete tak muset učinit na celém těle. To znamená velké množství tréninku. Pokud dostatečně tvrdě cvičíte v posilovně, mělo by to stačit a je jenom otázkou času, kdy tuk zmizí, obzvláště jestli se nestravujete jako úplný šílenec.

Pokud tak tvrdě necvičíte, bude nutné zařadit kardio trénink a to aspoň 4x týdně po dobu jedné hodiny. Je jedno jestli budete běhat venku, na pásu, nebo použijete jiný stroj na kardio trénink, snažte se hlavně udržovat tepovou frekvenci na asi 60-70% vašeho maxima. Údaje se v tomto trochu liší, ale právě tato tepová frekvence by Vám měla zajistit maximální spalování tuků. Možná, že už po shození tuku budete překvapeni, jak velké vlastně břišní svaly máte, akorát prostě nebyly vidět.

Nyní už přistoupíme k samotným cvikům na břicho. Existuje obrovské množství cviků na břicho a na tomto webu je postupně probereme skoro všechny, některé jsou lepší, některé horší, no liší se hlavně jejich účel. Připomeňme si, že v tomto článku nám jde o co největší a nejvýraznější břišní svaly a tomu také budou přizpůsobeny cviky na břicho.

První a zcela zásadní věc, kterou si musíme o břišních svalech říct je to, že jsou to zcela běžné svaly. Mnoho lidí k nim z nějakého důvodu přistupuje úplně odlišně a to je obrovská chyba. Pokud chcete, aby byl nějaký sval velký, je nutné ho podrobit velké zátěži a méně opakování. Mnoho lidí však na břicho cvičí série s velkým počtem opakování a prakticky žádnou vahou. Takové cviky na břicho mají svůj smysl, ale pro dosažení našeho cíle jsou naprosto nevhodné. Těmito cviky můžete dosáhnout velmi pěkného plochého břicha s lehce výraznými břišními svaly, pokud však chcete obrovské břišní svaly a dokonale oddělené „kopečky“, které budou tvořit Váš six pack, budete potřebovat něco jiného.

Pokud tedy chcete dosáhnout velkých břišních svalů, budete muset do svého tréninku zahrnout také cviky na břicho, při kterých budete tuto svalovou partii zatěžovat mnohem více, jinak řečeno,

je nutné zařadit takové cviky na břicho, při kterých budete používat nějakou přídavnou zátěž.

Trénink břišních svalů s přídavnou zátěží by měl navíc vaše břišní svalstvo natolik zatížit, že bude nutné dát břišním svalům nějaký čas na regeneraci. Někdy se sice uvádí, že to břišní svaly moc nepotřebují, ale protože nám jde o objem, raději svalovině necháme čas na to, aby mohla růst. Proto bude lepší tvrdý trénink na břicho provádět maximálně třikrát týdně. V jednom tréninku pak doporučuji provádět maximálně 3-4 různé cviky zaměřené na břišní svaly.

Cviky na břicho se zátěží, které byste rozhodně měli zařadit do svého tréninku, můžete vidět na tomto videu
<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/-LjB5yIeANE“ frameborder=“0″ allowfullscreen></iframe>