Pokud je vaším cílem hlavně krásné štíhlé břicho a netoužíte po obrovských břišních svalech, pak Vás jistě zaujmou tyto produkty, které Vám tuto cestu mohou značně ulehčit a urychlit, no největší díl práce zůstává na Vás. Žádné zázračné přístroje ani pilulky stále neexistují, a pokud špatně jíte a nehýbete se, pak ani ty přípravky, které fungují, nijak nepomohou. Pokud máte pozitivní energetickou bilanci, tedy přijímáte více energie, než spotřebujete, pak Vám ani tyto přípravky nepomohou, pokud jste však už nyní této hranici blízko, nebo jste přímo na pomezí, pak klidně tyto produkty mohou přispět právě k tomu, abyste se dostali do potřebné negativní energetické bilance. Jedná se o v současné době na internetu ty nejoblíbenější produkty, které mají prokazatelný účinek, není jich bohužel mnoho. Strávil jsem mnoho hodin prohledáváním internetu, odborných článků a nejrůznějších diskuzí a toto jsou jediné produkty, které mají prokazatelnou účinnost a na kterých se téměř všichni shodnou. Pravda je taková, že z komerčně nabízených produktů na hubnutí nefunguje prakticky skoro nic a proto nemá cenu se zabývat tím, co je nefunkční.

1. Synefrin (Synefrine, Synephrine)

Asi nejúčinnější látkou podporující odbourávání tuků z organismu, kterou lidstvo prozatím našlo je efedrin. Efedrin je však nelegální pro celou řadu vedlejších účinků, které v extrémních případech mohou být dokonce smrtelné. Proto byly přípravky na hubnutí s obsahem efedrinu a poté i pseudoefedrinu zakázány ještě v devadesátých letech prakticky po celém světě. Na počátku 21. století však byla nalezena jiná, efedrinu velmi podobná látka, které však nemá takové negativní vedlejší účinky. Touto látkou je právě synefrin.

Synefrin je látka alkaloidní povahy, která se vyskytuje v oplodí rostliny jménem Citrus Aurantium, v češtině pomerančovník hořký. Toto ovoce zná už velmi dlouho také čínská medicína jako zhi shi.

Jak jsme si již řekli, synefrin je svou stavbou velmi podobný adrenalinu a efedrinu, v některých věcech se však od efedrinu velmi významně odlišuje. I když se často tvrdí, že synefrin je schopný efedrin svými účinky plně nahradit, není to pravda. Efedrin je silnější, ale synefrin je zato bez vedlejších účinků. Na rozdíl od efedrinu totiž synefrin působí selektivněji, jinými slovy, působí tam, kde chceme, aby působil a ne tam, kde nechceme, aby působil. Efedrin působí všude a na mnoha místech tak škodí, zatímco synefrin působí pouze na beta-3 receptory, díky čemuž se „rozjede“ metabolismus tuků. Efedrin také působí na tento receptor, ale působí také na receptory beta-1 a beta-2, což způsobují nejrůznější vedlejší účinky, jako jsou deprese, poruchy spánky, poruchy srdečního tepu a další.

Jak přesně synefrin pomáhá odbourávat tuky?

Synefrin je stimulant, podobný například kofeinu, takže potlačuje únavu a dodává energii. Pokud užíváte synefrin, dojde u vás k navýšení okamžitě využitelné energie, váš metabolismus se zrychlí, budete mít zvýšený výdej energie a chuť k jídlu bude potlačena. Synefrin zvyšuje termogenezi. Termogeneze je tvorba tepla v těle a na to je samozřejmě potřeba energie, to j základní fyzikální zákon. Tato energie je uložená například v tukových zásobách a při termogenezi je tedy tento tuk v našem těle přeměňován v teplo, při užívání synefrinu pak prý dokonce zcela nezávisle na fyzické činnosti. Synefrin je však jak už jsme zmínili také stimulant, takže Vám dodá i energii k fyzickému výkonu, čímž se spalování tuků ještě urychlí.

Dávkování a užívání synefrinu

Synefrin je někdy na obalech produktů označován jako Citrus Aurantium, což tedy znamená výtažek z pomerančovníku hořkého. Doporučuje se tento přípravek užívat mimo jídlo, minimálně hodinu mimo jídlo, avšak i déle je lepší. Vzhledem k tomu, že se jedná o stimulant, je pochopitelné, že užívání večer není příliš vhodné, pokud tedy máte v plánu v noci spát. Zhruba po 5-6 týdnech by se měl synefrin na 2-3 týdny vysadit, prodlouží se tím doba, než si tělo na účinek synefrinu zvykne a jeho účinnost se tak sníží.

Synefrin se většinou míchá s dalšími látkami, protože společně s vhodnými látkami jako například kofein dochází k synergickému efektu a synefrin je tak ještě účinnější, než kdyby byl podáván pouze v čisté formě.

Synefrin urychluje bazální metabolismus a celkový energetický výdej vašeho těla, díky tomu dochází ke zvýšení krevního tlaku a bušení srdce. Právě to je důvod, proč by synefrin neměl být užíván lidmi, kteří mají problémy se srdcem, těhotnými ženami a dětmi.

 

2. Kofein

Kofein ve Vašem těle blokuje enzym, který je zodpovědný za odbourávání adrenalinu a noradrenalinu. Normálně je adrenalin a noradrenalin v krvi přítomen pouze několik desítek vteřin a nadbytky jsou deaktivovány. Tím, že Vás kofein tímto způsobem „stresuje“ dochází k tomu, že jsou tuky odbourávány i v klidovém stavu. Dlouhodobě to však nemá velký význam, protože si na kofein tělo zvykne při dlouhodobém užívání. Kofein je skvělý stimulátor před fyzickým výkonem, takže Vás před cvičením nabudí a dodá energii. Skvělé je kombinovat kofein se synefrinem.

 

Doporučuji: Synephrine Thermo Tabs

 

 

V současné době je to nejlepší legální spalovač/stimulant, který je možné na trhu sehnat a jeho popularita ve fitness komunitě, ale i mezi širokou sportující veřejností raketově roste. Ověřit si to můžete na všech významných internetových diskuzích a webech, které se zabývají fitness.Synephrine Termo Tabs. Využívá totiž stejného principu, jako dříve používal prokazatelně nejúčinnější spalovač tuků všech dob, legendární ECA. ECA je zkratka látek, ze kterých se tento produkt skládal. Těmito látkami byli efedrin, kofein a aspirin. Tato kombinace látek zvyšovala termogenezi a velmi účinně likvidovala tuk, navíc to byl extrémní stimulant fyzického výkonu. Jak už jsme probrali v části o synefrinu, efedrin má vážné vedlejší účinky a je nelegální, je však možné ho nahradit synefrinem a za použití stejných principů jako mělo ECA vytvořit kombinaci látek, která má velmi podobný efekt, ale je zdravotně nezávadná a legální. Právě to je Synephrine Termo Tabs.

Já sám mám s Synephrine Termo Tabs  výborné zkušenosti. Hlavně v prvních týdnech a měsících užívání, jsou výsledky celkem ohromující, pokud tedy cvičíte a dodržujete negativní energetickou bilanci. Za výbornou cenu ho seženete tady.

 

3. Stevie sladká

Stevie sladká je 100% přírodní náhrada cukru, pokud tedy bojujete s každou přijatou kalorií, může Vám toto skvělé přírodní sladidlo velmi pomoci. Více informací najdete zde.