Archive for Červen, 2012

Nejúčinnější cviky na břicho (5) zkracovačky s nohama nahoře (nesprávně sedy lehy, sed-lehy)

0

Zdravím všechny z Vás, co se pokouší vytvarovat břicho a hledají ty nejlepší cviky. Dnes tu máme cvik, který je skutečně mimořádně účinný obzvláště na horní část břicha. Jsou to zkracovačky, avšak lehce upravené. Tento cvik byl po dlouhá léta mým zdaleka nejoblíbenějším cvikem na břicho, protože je velmi jednoduchý a podle mých osobních zkušeností také velmi účinný a to především na horní část břicha. S tímto cvikem můžete dosáhnout skutečně pozoruhodných výsledku za velmi krátkou dobu, no cvičení s přídavnou zátěží je ještě účinnější.
Tento cvik se provádí úplně stejně jako klasické zkracovačky, kterými jsme se zabývali v jednom z předchozích příspěvků, provedením se tedy tento cvik liší jenom minimálně. Rozdíl je v tom, že nemáte nohy o nic zapřené nebo položené na zemi, místo toho nohy zvednete do vzduchu a v kolenou pokrčíte do pravého úhlu. Pro začátečníky to může být docela náročné a tak je možné nohy položit na židly, postel, nebo posilovací lavici.. prostě cokoliv ve správné výšce, co máte právě po ruce. Důležité je se snažit i v tomto případě nohy nadlehčovat a v ideálním případě se snažit této podložky nohama moc nedotýkat, ale pro začátek to samozřejmě nevadí. Časem uvidíte, že už podložku nebudete potřebovat a jejím odstraněním tak jednoduchým způsobem zvýšíte intenzitu tohoto cviku.
Jako obvykle přikládám pro lepší pochopení tohoto cviku krátké video:

Jak zhubnout na břichu?

1

Dnes tu máme téma, které sice není přímo o jednotlivých cvicích na břicho, ale velmi úzce s tímto tématem souvisí.
Nejspíše valná většina z návštěvníků tohoto webu sem přichází proto, protože hledají způsob, jak zhubnout na břichu. Pravda je ale taková, že jenom samotné cvičení, pokud trpíte nadváhou, Vám v žádném případě krásné a štíhlé břicho nezajistí. Pro většinu lidí toto asi není žádná překvapivá informace, ale stále existuje mnoho lidí, kteří tento jednoduchý fakt nechápou. Viděli už jste někdy obézního člověka s vypracovaným břichem? Asi těžko, že? Břicho je bohužel jednou z těch oblastí, kde se tuky začínají ukládat nejdříve a nejvíc. Proto je skoro úplně jedno, jak kvalitní cviky budete na břicho provádět a jak tvrdě budete na břicho cvičit, protože pokud budete mít na břichu neustále vrstvu tuku, vašeho dokonalehé svalstva, které se pod ní ukrývá si nikdo nevšimne. Jak tedy dokonalého břicha dosáhnout? Samozřejmě tím, že se zbavíte tuku.

Nedávno jsem na jednom zahraničním webu našel poměrně zajímavý názor, o kterém jsem si uvědomil, že je naprosto pravdivý a pokud chcete dosáhnout svého cíle a mít skutečně perfektní břicho, pak byste si ho měli také zapamatovat:

Krásné břicho se dělá ze 70% v kuchyni a ze 30% v posilovně.

Toto je skutečně zásadní informace, bez které se prostě neobejdete a dokud se podle toho také nezačnete chovat, jenom velice těžko svého cíle kdy dosáhnete. Toto není klasický web o hubnutí, takže tady nehledejte nějaké extra dlouhé a dokonalé články na toto téma a speciální diety, ale je jasné, že pokud máte na tomto webu najít informace, které Vám pomůžou stát se tím, kým chcete, pak se prostě tomuto tématu nevyhneme. Téma snižování posílu tuku v těle (termín „hubnutí“ je trochu zavádějící) může být velmi složité, ale pokud k němu tímto způsobem přistoupíme, většina lidí ty nejdůležitější informace v textu buď ani nenajde, nebo si je nebude pamatovat. Proto pokud chcete vyčerpávající informace o hubnutí, máte díky vyhledávačům nekonečný zdroj informací a můžete trávit měsíce čtením článků, aniž byste něčeho dosáhli, já Vám tady dám jenom několik málo typů, které Vám sice zhubnutí nezaručí, ale rozhodně Vám pomohou.

1. Jezte jinak. V první řadě je naprosto zásadní změnit strukturu jídelníčku a to v neprospěch sacharidů a ve prospěch bílkovin. Tedy méně rohlíků, chleba, brambor, těstovin, sladkostí a více libového masa, tvarohu, vajíček a podobně. Jezte co nejvíce zeleniny, je úplně jedno kolik jí sníte, protože z ní se Vám žádný tuk vytvořit nepodaří a spíše ještě zrychlíte metabolismus, což povedete k následnému rychlejšímu odstraňování tuků.

2. Hýbejte se. Maximalizujte svůj každodenní pohyb a užívejte si ho, pokud pohyb nenávidíte, nikdy nebudete vypadat podle svých představ. Musíte se tak naučit pohyb milovat, najít si sport či jakoukoliv pohybovou aktivitu, která Vás baví. Z dlouhodobého hlediska je tento bod úplně stejně důležitý, jako změna struktury vašeho jídelníčku. Pokud se Vám toto nedaří je velice pravděpodobné, že nikdy krásného břicha nedosáhnete.

3. Méně solte. Sůl zadržuje vodu v těle a Vy tak díky obsahu vody vypadáte ještě více tlustě, než možná doopravdy jste 🙂

4. Přestaňte pít slazené nápoje. O občanech USA, kteří jsou svojí obézností velmi známí, se říká, že jsou tlustí více z coly, než z hamburgerů. V ČR se těší velké oblíbenosti minerální vody a jsou prakticky všude k dostání, vůbec nic Vám tedy nebrání omezit velmi významný zdroj toho, co Vám ničí postavu. Pokud pijete kávu, tak s tím rozhodně nepřestávejte, ta skvěle pomáhá spalovat tuky, nahraďte ale v kávě nebo čaji obyčejný cukr Stévií Sladkou, rostlinou, která má naprosto úžasné vlastnosti a zdá se, že v nejbližších pár letech cukr skutečně dokáže téměř zcela nahradit. Informace o ní a kde ji sehnat najdete tady.

5. Nevymlouvejte se. Jenom Vy sami nejlépe víte, jestli jste pro dosažení cíle udělali všechno. Když jdete cvičit uvědomte si, že je jedno jak tvrdě cvičíte, kolik zrovna pálíte kalorií, nebo jak přitom vypadáte, pořád jste totiž mnohem dál než všichni ti lidé, kteří zůstali sedět na gauči. Nejtěžší část cvičení je vždycky ta, která mu předchází, jak už uděláte první krok, zvednete první činku, nebo poprvé šlápnete do pedálu, máte vyhráno. Pokud nebudete lhát sami sobě a hledat důvody proč něco nejde, budete sami překvapeni tím, jak se vaše postava bude měnit mnohem rychleji, než byste patrně čekali.

Ano, pouhých pět bodů, které Vám na vaší cestě za lepší postavou pomohou a zapamatujte si, že to děláte pro sebe. Ne kvůli okolí, nebo třeba partnerovi, to Vy se budete citít líp, zvýšíte si sebevědomí a budete zdravější. Toto pak pozitivně ovlivní i mnoho dalších oblastí vašeho života.

Go to Top